Zalecenia przed zabiegami IPL:

- co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem unikaj słońca, solarium i samoopalaczy. Używaj wysokiego filtra przeciwsłonecznego, jeżeli strefa, która ma zostać poddana zabiegowi wystawiona jest na działanie promieni słonecznych.
- poinformuj personel salonu o zażywanych lekach (w tym preparatów hormonalnych) i ziołach, zwłaszcza posiadających właściwości fotouczulające.
- na co najmniej miesiąc przed zabiegiem nie poddawaj się żadnym zabiegom inwazyjnym (np. peelingowi chemicznemu z użyciem kwasów AHA/BHA). Unikaj stosowania witaminy A i kwasów retinolowych, które są składnikami np. kremów przeciwzmarszczkowych.
- bezpośrednio przed zabiegiem nie nakładaj kremów, balsamów, makijażu oraz perfum i dezodorantów / antyperspirantów.
- w dniu zabiegu unikaj wysiłku fizycznego oraz sauny i kontaktu z gorącą wodą, ponieważ podwyższa to temperaturę Twojej skóry.
- na 24 godziny przed zabiegiem unikaj alkoholu, nie zażywaj ibuprofenu.

Przed zabiegiem fotodepilacji pamiętaj dodatkowo, że:
- idealna długość włosa powinna mieć od 1-3 mm, depilacja dłuższych włosów może nie przynieść oczekiwanych rezultatów
- między zabiegami należy często golić odrastające włoski, dzięki czemu te „martwe" szybciej wypadną, a te odrastające będą lepiej przygotowane do kolejnego zabiegu
- stosuj tylko golenie – przynajmniej przez 20 dni przed zabiegiem nie używaj wosku, pęsety, depilatorów ani żadnej innej metody usuwania owłosienia, która osłabia cebulki włosowe
- suplementy diety przyspieszające porost włosów, min. skrzyp polny są nie wskazane do stosowania podczas całego okresu zabiegowego.

Zalecenia po zabiegach IPL:

- przez 2 tygodnie unikaj słońca/solarium i stosuj kremy z wysokimi filtrami
- nie drażnij miejsc pozabiegowych
- po zabiegu należy nawilżać (nie natłuszczać) skórę, aby nie odczuwać dyskomfortu spowodowanego przesuszeniem.
- nie należy przegrzewać organizmu, zatem nie są wskazane kąpiele w gorącej wodzie, sauna oraz sporty wysiłkowe. Nie należy nosić obcisłych ubrań.
- jeśli po zabiegu skóra się zaczerwienieni, będzie sprawiała wrażenie gorącej lub będzie piec, należy ją schładzać używając zimnej wody, kompresów lub okładów z lodu.
- należy unikać kąpieli w basenie, gdyż chlorowana woda mogłaby wywołać podrażnienia
- 24h po zabiegu nie aplikuj żadnych kosmetyków zawierających alkohol.
- przy zabiegach redukcji przebarwień naturalnym objawem może być złuszczanie się naskórka po zabiegu
- po zabiegu redukcji trądziku skóra powinna być zaczerwieniona, lekko spuchnięta, zmiany trądzikowe stają się brunatne (jest to wskazane i świadczy o prawidłowości wykonania zabiegu). Pielęgnacja będzie wymagała nawilżania, gdyż na kilka dni po zabiegu naskórek może zacząć się złuszczać i przesuszać. Należy używać delikatnych mydeł oraz toników (bez spirytusu).