Mezoterapia igłowa to niechirurgiczna, wykorzystywana od lat w medycynie metoda służąca poprawianiu kondycji i wyglądu skóry, jej odmłodzenia oraz rewitalizacji. Mezoterapia stosowana jest również w leczeniu cellulitu i redukcji tkanki tłuszczowej oraz do zapobiegania wypadaniu włosów. Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów. Mezoterapia igłowa polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu substancji leczniczych lub preparatów mających opóźnić proces starzenia się skóry. Substancje te wstrzykuje się śródskórnie bardzo cienką igłą. Mezoterapia wykorzystuje roztwory zwane koktajlami, które stanowią mieszaninę substancji rewitalizujących i regenerujących dobieranych w zależności od potrzeb pacjenta. Koktajle zawierają witaminy, aminokwasy, oligoelementy, kwas hialuronowy i polimlekowy, enzymy, nukleotydy i wyciągi tkankowe.

W ofercie posiadamy m.in.:

  • Skin R - bioodbudowa zwiotczałej skóry
  • Skin B - biostymulacja skóry
  • Skin-OX-na bazie kwasu hialuronowego, prekursorów antyoksydantów, preparat o właściwościach biostymulujących i chroniących macierz komórkową skóry przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.
  • Skin-C-preparat na bazie kwasu hialuronowego i prekursorów m.in. choliny, który ma działanie biostymulujące i przywracające gęstość skóry.
  • Krzemionka organiczna- znana jest ze swoich właściwości regenerujących tkankę łączną. Wchodzi w skład elastyny, kolagenu i glikoprotein strukturalnych. Na poziomie tkankowym indukuje proliferację fibroblastów i sprzyja regeneracji włókien kolagenowych.