Fotostarzenie niestety dotyka nas wszystkich: zarówno kobiet jak i mężczyzn, starszych i młodszych. Najdotkliwsze dla naszej skóry są te oznaki starzenia, które spowodowane są poprzez ekspozycję na światło słoneczne. Poza promieniowaniem UV, o kondycji naszej skóry decydują również takie czynniki zewnętrzne jak: palenie papierosów, zła dieta, skażenie środowiska, klimatyzacja czy zaburzenia hormonalne. Włókna kolagenu i elastyny (które odpowiadają za elastyczność, jędrność i gładkość naszej skóry) z wiekiem tracą swoje właściwości - fibroblasty stają się mniejsze i zmniejsza się ich aktywność w syntezie kolagenu, natomiast włókna elastyny ulegają rozrzedzeniu lub zanikają. Poprzez zmniejszenie produkcji ilości kolagenu i elastyny, skóra w efekcie traci swoją elastyczność i sprężystość (powstają bruzdy, zaznaczają się zmarszczki mimiczne). Rozwiązaniem na tego typu problemy, może być seria zabiegów fotoodmładzania za pomocą IPL. Zabiegi te działają silnie pobudzająco na włókna kolagenu i elastyny, dzięki czemu skutecznie redukują objawy fotostarzenia.

Fotoodmładzanie IPL polega na aplikowaniu impulsów silnego światła, które przenikają w głąb skóry bez uszkadzania wierzchniej warstwy naskórka (nasze zabiegi są nieablacyjne). Za pomocą impulsów światła do skóry dociera energia cieplna, powodując uszkodzenia termiczne w skórze właściwej, które prowadzą do kurczenia się tkanki łącznej, w wyniku zmniejszenia objętości kolagenu. Warstwa uszkodzonego kolagenu pod wpływem ciepła wpływa na intensywność odkładania się nowego kolagenu i odbudowy włókien elastyny, co pomaga naprawiać tzw. mikrosieci tworzące tkankę skóry i naskórka. Uzyskuje się efekt wypełnienia, dzięki poprawie struktury (wygładzenie i zwiększenie się napięcia skóry) i regeneracji skóry od wewnątrz. W efekcie skóra nabiera zdrowszego, młodszego wyglądu, zmarszczki ulegają spłyceniu, a zaburzenia związane z pigmentacją ulegają poprawie.

 

Wskazania do zabiegu:

- wiotka skóra, słaba sprężystość skóry, opadające kąciki ust,

- zmarszczki i bruzdy (zarówno delikatne pojawiające się tuż po przebudzeniu jaki i te trwałe),

- plamy pigmentacyjne (pozostałe po lecie oraz po ciąży, piegi posłoneczne),

- rozszerzone pory oraz przetłuszczanie się skóry,

- łagodne zmiany naczyniowe (powstałe po słonecznych ekspozycjach lub związane ze ścięczeniem skóry)


Rezultaty fotoodmładzania:

- poprawa napięcia skóry,

- redukcja bruzd i zmarszczek mimicznych,

- podkreślenie owalu twarzy,

- regeneracja i pobudzenie głębszych partii skóry do lepszej pracy,

- wyrównanie kolorytu skóry, dodanie jej blasku oraz młodego i zdrowego wyglądu,

- lepsze wchłanianie się kosmetyków
 

Zabieg fotoodmładzania:

- powinien być odczuwalny dla klientki, ale niebolesny,

- nie wymaga rezygnacji z codziennych czynności i nie pozostawia widocznych śladów, po zabiegu skóra powinna być jedynie zaróżowiona,

- jest prosty i krótki - wykonuje się go od 20 do 40 min.,

- szczególnie polecamy na twarz, szyję, dekolt oraz na dłonie,

- można łączyć z innymi zabiegami np. mikrodermabrazją, oksybrazją , oczyszczaniem, maseczkami itp. (nigdy nie z zabiegami chemicznymi tj. kwasy AHA/BHA),

- można wykonywać profilaktycznie - do zabiegu klasyfikują się osoby już po 25 roku życia (kiedy włókna kolagenu i elastyny zaczynają tracić swoją sprężystość)

 

Częstotliwość i ilość zabiegów:

Nie jest możliwe określenie dokładnej liczby sesji przed rozpoczęciem zabiegów. Chociaż poprawę wyglądu obserwuje się już od pierwszych zabiegów, to pełny rezultat kuracji uzyskany jest po zakończeniu serii. Dla uzyskania pełnego efektu wykonujemy zabieg w serii 6 zabiegów co 21 dni.

Rezultat zabiegów regenerujących IPL nie jest trwały, ponieważ skóra jest cały czas poddawana promieniowaniu słonecznemu oraz procesom starzenia. Aby efekt zabiegu został utrzymany, po ukończeniu serii potrzebne będą zabiegi podtrzymujące w ilości różnej dla wszystkich osób (uzależnionej od charakterystyki każdego klienta: jego wieku, stopnia uszkodzeń skóry oraz miejsca poddanemu zabiegom).