Fotodepilacja IPL to bezbolesne usuwanie owłosienia za pomocą impulsów silnego światła.
Zabieg ten polega na selektywnej fototermolizie – energia światła kierowanego na skórę przekształcana jest w energię cieplną, dzięki czemu następuje niszczenie wybranych komórek odpowiedzialnych za wzrost włosów, bez oddziaływania na sąsiednie struktury. Melanina zawarta we włosie pochłania energię cieplną i kieruje ją do mieszka włosowego. Poprzez koagulację niszczone są komórki rozrodcze włosa, dzięki czemu włos obumiera i po upływie 1-3 tygodni stopniowo wypada.

Ilość i powodzenie zabiegów jest różna dla wszystkich osób i zależy od:
-fototypu skóry klienta (im ciemniejsza jest skóra, tym trudniej wykonać fotodepilację),
-koloru włosa (zabiegi na włosach siwych i pozbawionych melaniny są nieskuteczne. Im ciemniejszy włos, tym lepszy efekt.)
-innych właściwości owłosienia (średnica/grubość włosa, głębokość osadzenia mieszka, ilość włosów itp.)
-etapu wzrostu, w którym w danej chwili znajduje się włos. Zabieg należy wykonać podczas pierwszej z trzech faz – fazie anagenu, w której włos rośnie jeszcze osadzony w mieszku włosowym (dzięki czemu energia cieplna jest doprowadzana aż do korzenia). Podczas kolejnych faz: katagenu i telogenu włos jest już oddzielony od swojego korzenia, przez co zabieg nie wpływa na komórki i może nie przynieść dobrego efektu.
-partii ciała poddanej depilacji,
-płci i wieku klienta,
-profilu hormonalnego

Fotodepilacja nie jest zabiegiem jednorazowym oraz w 100% usuwającym niepożądane włosy (czasem owłosienie ciała wykazuje tendencję do odrastania). Do osiągnięcia pożądanych rezultatów potrzeba kilku zabiegów (sesji), a ich liczba oraz odstęp czasowy między nimi mogą być różne zależnie od depilowanej okolicy (zazwyczaj jest to ok. 4 tygodni). Niestety przed rozpoczęciem zabiegów nie jest możliwe określenie dokładnej liczby sesji. Uwarunkowania genetyczne lub zmiany hormonalne mogą wpłynąć na ponowne pojawienie się owłosienia, więc po ukończeniu serii może okazać się potrzebne wykonanie zabiegów podtrzymujących w nieregularnych odstępach czasu.

Fotodepilacja nie jest bolesna (w przeciwieństwie do zabiegów z użyciem lasera), ponieważ aby zminimalizować uczucie gorąca, skóra jest dokładnie chłodzona przed, w trakcie i po zabiegu.  Jedyne odczucia jakie klient może doświadczać to delikatne mrowienie (tzw. „igiełki”) oraz przejściowe uczucie ciepła.

Bezpłatny test!
Na początku przeprowadzamy darmową i niezobowiązującą próbę, która polega na ustaleniu odpowiedniej mocy na partii ciała, którą klient zamierza poddać fotodepilacji. Sprawdzamy reakcję skóry i włosa, natomiast klient zapoznaje się z procedurą zabiegu, co pozwala wyeliminować ewentualną obawę przed nieznanym. Następnie przez 48h klient powinien obserwować miejsce poddane próbie i w sytuacji, gdy nie ma żadnej reakcji skóry (zaczerwienienie lub odczyn alergiczny), możemy przeprowadzić zabieg.

Wszyscy klienci są informowani o przeciwwskazaniach i zaleceniach pozabiegowych, a ich przestrzeganie pozwala uniknąć ewentualnych efektów ubocznych.