• Usuwanie zmarszczek-botoks (botulina) - pozwala zlikwidować zmarszczki wokół oczu, między brwiami i na czole wywołane mimiką. Zabieg nie ogranicza ruchów mimicznych, natomiast pomaga w naturalny sposób złagodzić wyraz twarzy. Zabieg to kilka płytkich zastrzyków cienką igłą. Trwa kilka minut, jest niebolesny, nie wymaga znieczulenia.
   
  • Bocouture-preparaty toksyny botulinowej są w użyciu klinicznym od ponad 20 lat. Działanie toksyny polega na zablokowaniu przewodnictwa nerwowo- mięśniowego, czego wynikiem jest relaksacja (osłabienie) wybranych grup mięśni. Niewielka ilość preparatu, wstrzyknięta do mięśni położonych pod skórą, powoduje zablokowanie odbierania przez nie impulsów nerwowych i w rezultacie ich rozluźnienie, czego widocznym efektem działania na skórze jest wygładzenie zmarszczek.
    
  • Azzalure- pochodzi z rodziny preparatów powstających na bazie toksyny botulinowej typu A. Toksyna botulinowa to preparat stosowany głównie do likwidacji zmarszczek mimicznych. Mechanizm działania polega na blokowaniu połączeń nerwowo-mięśniowych w tkankach, przez co uzyskujemy rozluźnienie mięśni mimicznych i wygładzenie skóry.
    

Bardzo niesłusznie botoks uznawany jest za dość kontrowersyjny zabieg medycyny estetycznej. A przecież z jego niezwykle skutecznych właściwości przeciwzmarszczkowych korzysta większość gwiazd kina i estrady na całym świecie. I nie ma w tym nic złego – dobrze wykonany botoks jest całkowicie bezpieczny dla organizmu, nie pozostawia żadnych skutków ubocznych, a końcowy efekt wygląda naprawdę naturalnie. Dziś botoks jest zabiegiem, który nie jest zarezerwowany jedynie dla gwiazd i bogaczy. Dość atrakcyjna cena tego zabiegu sprawia, że po botoks może sięgnąć niemal każda kobieta. Mało tego, coraz częściej również mężczyźni doceniają niezwykłe możliwości walki z upływającym czasem za pomocą tego prostego zabiegu medycyny estetycznej. Botoks nie zabiera wiele czasu, nie jest zabiegiem chirurgicznym, a więc nie wymaga leżenia i rekonwalescencji. Warto wprowadzić botoks na miejsce mało skutecznych kosmetyków przeciwzmarszczkowych, by nie tylko czuć się młodziej, ale i tak wyglądać. A działanie tego zabiegu utrzymuje się przez długi czas.